نمایش فایل*تحقيق چرخه عمر صنايع روشنايي توليد نور*

تحقيق برق و الكترونيك,عمر وسايل نوري,توليد نور,تحقيق چرخه عمر صنايع روشنايي توليد نور,چرخه عمر صنايع نور,صنايع توليد نور,چرخه توليد نورتحقيق چرخه عمر صنايع روشنايي توليد نور|34010232|rk|
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقيق چرخه عمر صنايع روشنايي توليد نور را مشاهده می نمایید.

مقدمه

تمايل عمومي و روند رو به رشد بهره گيري از امكانات رفاهي در جهت فراهم نمودن آسايش زندگي ، از دير باز تلاش ها ،خلاقيت ها و فعاليت هاي مستمر صاحبان حرف و صنايع را به خدمت خويش در آورده كه تعدد و تنوع چشمگير مصنوعات مورد استفاده در زندگي روزمره طبقات مختلف اجتماعي ، ضمن تصريح نياز هميشگي جامعه به اين محصولات حاكي از ضرورت انجام پيش بيني هاي اصولي در پاسخگويي تداومي به اين نياز ها مي باشد.
در مجموعه مقتضيات متداول مذكور وسايل توليد روشنايي به مفهوم كلي در زمره مايحتاج اساسي و تقريبا اجتناب نا پذير به شمار آمده كه به واسطه رشد نا موزون جمعيت ، روند متوازن رفع تقاضا را سپري ننموده و كماكان از قابليت عرضه و جذب بازار بسيار مناسبي برخوردار مي باشد.
روشنایی تولید نور در سال 1372 پروانه بهره برداری در رابطه با تولید چراغ های روشنایی را کسب نمود و تولید خود را در سطح گسترده ای دنبال نمود این واحد تولیدی سپس در سال 1378 توانست پروانه بهره برداری تولید چراغهای کم مصرف را نیزاخذ نماید.
تولید سنتی و یکسان چراغ و از طرفی تقسیم بازار به صورت سنتی در بین تولید کنندگان موجود بازار صنایع روشنایی را دچار یکنوع یک نواختی نموده بود و شرکتهای مرتبط با این صنعت به نوعی به این وضع عادت نموده بودند .
مدیران صنایع روشنایی تولید نورازاواخرسال 1378 احساس نمودند که باید به گونه ای این چمبره یکنواختی راشکست و حرکتی نورادراین صنعت آغاز نمود وخواست و نیازواقعی مشتریان رادرکناراستفاده ازروش های تولیدجدید به شکلی مناسب پاسخ داد.
بدین لحاظ مدیران شرکت رئوس و اهداف کمی و کیفی را برای شرکت به تصویرکشیدند.
1- تولید محصولات با کیفیت مطابق خواست مشتریان
2- تولید محصولات مشابه محصولات روز اروپا
3- استفاده از روشهای تولید نوین و جایگزینی تکنولوژی های روز
4- گسترش شبکه نمایندگان فروش با عنایت به شهرستانهای فاقد نمایندگی
5- دریافت گواهینامه های کیفیت بین المللی
با توجه به اهداف از ابتدای سال1379 برنا مه ریزی جهت استقرار سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 انجام گردید و نیز واحد تحقیق و توسعه برای توسعه کمی و کیفی محصولات و طراحی محصولات جدید نیز راه اندازی گردید .
سیستم شستشو و رنگ آمیزی کاملاً به صورت اتوماتیک در آمد و آزمایشگاههای شیمی و فیزیک نور در محل کارخانه تجهیز گردید .
این واحد صنعتی در اواخر سال 1379 موفق به دریافت گواهینامه ISO 9001 برای اولین بار در صنایع روشنایی استان گردید و در سال 1380 نیز موفق به کسب گواهینامه تحقیق و توسعه (R&D) از وزارت صنایع شد وبا تکیه بر اصل بهبود مستمر در سالهای 2003 و 2004 مفتخر به دریافت جایزه بین المللی اعتبار تجاری اروپا از مؤسسه مدیران تجاری اروپا گردید .
تنوع تولیدات یکی دیگر از شاخصه های مورد توجه در این واحد صنعتی بوده که اکنون این تعدد محصولات از رقم حدود 20 محصول در سال 1378 به بیش از 300 محصول در سال 1384 رسیده است .
صنایع روشنایی تولید نوردرگامی بلند و سرنوشت ساز از سال 1380 اقدام به مشارکت در تأسیس و راه اندازی کارخانه تولیدی لامپ نمود که اینک این کارخانه لامپ سازی به مرحله تولید رسیده است و توانایی تولید میلیونها لامپ در سال و آنهم فقط درفاز اول خود دارد .
طرح توسعه کارخانه از سال 1383 به مرحله اجرا در آمده است که فضای سالنهای تولید و مونتاژ را 25 % افزایش داده است .
همچنین با خرید و نصب ماشین آلات از بهترین کمپانی های اروپائی سطح کیفی محصولات به سطح قابل قبولی افزایش یافته است .


مطالب دیگر:
🔥تحقیق حماسه حسینی🔥تحقیق علل فرار از خانه🔥تحقیق فتوت نامه سلطاني🔥تحقیق عدالت و حقيقت خواهى على عليه السلام🔥تحقیق علوم قرآنى و سير تاريخى نگارش ‏هاى آن🔥تحقیق غیبت امام زمان (ع)🔥تحقیق غيبت و ظهور امام زمان (ع)🔥تحقیق غیبت صغری حضرت مهدی (ع)🔥تحقیق غيبت امام زمان (ع) و نائب آن حضرت🔥تحقیق دوران غیبت امام زمان (ع)🔥تحقیق غسل های واجب در اسلام🔥تحقیق حضرت على (ع) در ميدان سياست و تدبير🔥تحقیق غدیر خم، بزرگ ترین عید شیعیان🔥تحقیق غدير، انتظار عاشورا🔥تحقیق عيسي مسيح (ع)🔥تحقیق عوامل و اهداف اتحاد ملی و انسجام اسلامی🔥تحقیق قصص قرآن🔥تحقیق حضرت سليمان (ع)🔥تحقیق علم اسلامی و مدیریت اسلامی🔥تحقیق علل دین گریزی جوانان🔥تحقیق علل دروغ گویی و راه جلوگیری از آن🔥تحقیق علل پيدايش مذاهب در اسلام🔥تحقیق علت دين گريزي جوانان🔥تحقیق عقيده به ظهور حضرت مهدى (ع) از نظر اقوام و ادیان🔥تحقیق رابطه عقل و ایمان